2020/2021

Ruszyły zapisy na kolejny rok szkolny w formie online

Ruszyły zapisy na kolejny rok szkolny w formie online. Za nami wspaniałe miesiące spotkań z naszymi Uczniami za pośrednictwem Internetu. Mamy już ciekawe pomysły i projekty na kolejny rok szkolny. Czego możecie się spodziewać w tym roku? Przygotowaliśmy dla naszych Uczniów możliwość edukacji w polskiej szkole, w formie online. 30 spotkań za pośrednictwem platformy internetowej. Zrealizujemy tym samym, podstawę programową dla uczniów polskich szkół sobotnich uczących się za granicą. optymalnie dostosowany czas podczas jednego spotkania - w tym lekcja na żywo oraz materiały przedstawiane w formie nagrywanej Więcej szczegółów? (...)

Dywizjon 303 praca najstarszej klasy.

Na ostatnich zajęciach u Pani Eweliny dużo się działo. Odbył się ustny sprawdzian z jednej z najważniejszych lektur dla polskiego ucznia mieszkającego w Wielkiej Brytanii. "Nigdy w historii ludzkich konfliktów tak wielu nie zawdzięczało tak dużo tak nielicznym". W. Churchill Niedługo po przemowie Churchilla dołączył do nielicznych DYWIZJON 303 i stał się najskuteczniejsza jednostką Fighter Command

Komiksowy zawrót głowy.

Uczniowie klasy czwartej po spotkaniu z lekturą w formie komiksu pt. "Kajko i Kokosz" spróbowali własnych sił w tworzeniu tej niecodziennej formy wypowiedzi.

Young Power projekt

Uczniowie jednej ze starszych klas mają opracować wybrane postaci z książki pt. "Young Power" , która przedstawia młode osoby i ich zaskakujące pomysły.   Młodzi ludzie to NASZA przyszłość, pamiętajmy o tym każdego dnia. BO W NICH JEST MOC!

Drugoklasiści poznają Pingwiny.

Uczniowie klasy drugiej omawiając lekturę pt. „Zaczarowana zagroda” poznali życie pingwinów Adeli oraz innych mieszkańców Antarktydy. Drugoklasiści z zainteresowaniem poznali odległe miejsca oraz śledzili losy polskich naukowców ze stacji prof. A. Dobrowolskiego.

WYNIKI KONKURSU

Serdeczenie dziekujemy dzieciom za udział w szkolnym konkursie.  Pisanki zostały wysłane dalej na konkurs wspierany przez Ambasadę Polski w Londynie. Trzymamy kciuki :)

Czarna owieczka zawitała do klasy I.

Najmłodsza klasa naszej szkoły omawia właśnie urocze opowiadanie Jana Grabowskiego pt. "Czarna owieczka", które po raz kolejny cieszy nowe pokolenie młodych czytelników.

Lekcja MUZEALNA

Minionej soboty uczniowie klas III, IV i VI mieli okazję dowiedzieć się jak żyli ludzie 1000 lat temu. Przenieśliśmy się w czasie do grodu Pierwszych Piastów dzięki bardzo interesującej lekcji muzealnej. Możliwość poznania zabawek, broni oraz domowego wyposażenia z tamtych czasów było fascynującym doświadczeniem. Bardzo dziękujemy Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie za to niezwykle ciekawe spotkanie, które z pewnością na długo zostanie w pamięci naszych uczniów.

Wynalazki klasy VI

Po omówieniu lektury 'Felix Net i Nika, czyli Gang Niewidzialnych Ludzi', klasa VI zaprojektowała własne wynalazki. Poniżej można zobaczyć niektóre z prac. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością, każdy jeden wynalazek mógłby przydać się w domu. Osobiście uwielbiamy Hahatka 470 . Jak pisze uczennica Wiktoria "ten niezwykły wynalazek pomógłby rozwiązać problem depresji na świecie".

Dzień Języka Ojczystego- dodatkowe zajęcia.

Przy obchodach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego ta niedziela była inna niż wszystkie. Jego celebracja ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego. Ma przypomnieć wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie.

Rostrzygnięcie konkursu "Kartka Bożonarodzeniowa".

Z ogromną radością informujemy, że konkurs „Kartka Bożonarodzeniowa” został rozstrzygnięty. Niezwykle cieszy nas tak duże zainteresowanie konkursem wśród uczniów. Wszystkie prace zachwycają pomysłowością i wykonaniem, fakt ten potęguje iż kartki te skrywają w środku piękne życzenia świąteczne płynące z serc naszych wspaniałych uczniów. Nagrody i dyplomy trafią do wszystkich uczestników konkursu. Dziękujemy Wam za piękne prace i już dzisiaj zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach, które już niebawem. Zarząd Szkoły

Niezwykła świąteczna niespodzianka!

Polska Szkoła im. Jana Brzechwy ze współpracą z krakowskim Teatrem Kultureska wyświetliła wyjątkowy autorski spektakl świąteczny dla dzieci pt. „Trzy Elfy”. Oczarował on zarówno najmłodszego jak i starszego widza nie tylko ciekawą historią, ale także dzięki znakomicie przygotowanej oprawie kostiumowo-scenograficznej. Na scenie pojawiły się roztańczone i rozśpiewane Elfy, które swoimi psotami rozśmieszyły dzieci do łez!!

Pan Tom Justyniarski dla naszych Uczniów!

Dzisiaj na uczniów klasy IV czekała niesamowita niespodzianka. Podczas lekcji odwiedził nas Pan Tom Justyniarski, autor lektury "Psie troski". Serdecznie dziękujemy za piękną lekcję miłości do zwierząt. Gratulujemy wspaniałych nagród i z niecierpliwością czekamy na kolejne książki.

Wirtualne obchody 6 Polonijnego Dnia Dwujęzyczności 2020

W każdej klasie na zajęciach on-line było wesoło od łamańców językowych po najdłuższe wyrazy. Nawet nasi najmłodsi Uczniowie dowiedzieli się co to znaczy być dwujęzycznym i gdzie brzmi sławny CHRZĄSZCZ.

II edycja programu edukacyjnego "Lekturki spod chmurki".

Z radością informujemy, że nasze młodsze klasy przystąpiły do międzynarodowego projektu  "Lekturki spod chmurki". Projekt ma na celu rozbudzenie ciekawości literackiej oraz rozwijanie aktywności czytelniczej wśród uczniów. Oto niektóre z naszych czytusiów. Nowe wyzwanie, nowa przygoda.

Witaj Szkoło ON-LINE :)

Kochane Dzieci! Drodzy Rodzice! Serdecznie witamy po wakacjach! Z radością rozpoczynamy Nowy Rok Szkolny 2020/2021. Już za parę dni nasze pierwsze zajęcia. Mamy nadzieję, że wypoczęci, pełni energii i z uśmiechem na twarzy wstępujecie w nasze wirtualne, szkolne progi.