DZIĘKUJEMY !!!

Drodzy Rodzice, Szanowni Państwo, Szkoła jest ideą społeczną, daje nam namiastkę tego, czego brakuje naszym sercom: domu, tradycji, polskości. W każdym z nas tkwi głęboko zakorzeniona duma z tego, że jesteśmy Polakami, narodem walczącym i dlatego każdy z nas moi drodzy jest cząstką tego, czym jest Polska Szkoła w Harlow. Dlatego jeszcze raz chcieliśmy podziękować osobom które nas wspierają: Państwo Frankowscy właściciele Mini Delikatesów Kubuś, którzy okazują wielkie serce dla całej idei Polskiej Szkoły. Firmie Golden House za fantastyczne niespodzianki dla naszych uczniów. Firmie Astro Light za pomoc w rozpoczęciu roku szkolnego. Pani fotograf (...)

Zakończenie roku szkolnego.

Szanowni Państwo , Kochani Uczniowie, Serdecznie zapraszamy na Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego, które odbędzie się w najbliższą sobotę 6 lipca w auli Passmores Academy o godzinie 10.30. Informacje organizacyjne: Podczas spotkania na auli dzieci znajdują się pod opieką rodziców. Bardzo prosimy aby po uroczystym apelu odprowadzili Państwo swoje dzieci do drzwi zielonego skrzydła rozpoczynając od uczniów najmłodszych. Uczniowie w klasach otrzymają świadectwa, a następnie będą wydawani rodzicom tradycyjnie przy drzwiach. Przewidywany czas apelu wraz z rozdaniem świadectw to około 2 godziny. Gorąco zapraszamy Zarząd oraz Grono Pedagogiczne Polskiej Szkoły im. Jana Brzechwy

Wizyta Konsula Generalnego z Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie.

W ostatnią sobotę naszą szkołę odwiedził Konsul Generalny Pan Mateusz Stąsiek z Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie wraz z Panem Robertem Halfonem, który reprezentuje Harlow w parlamencie. Pan Konsul odwiedził każdą z klas gdzie zapoznał się z dziećmi i brał udział w zajęciach.  Każda z klas zrobiła bardzo dobre wrażenie demonstrując wysoki poziom kultury osobistej oraz doskonałe umiejętności.  Uczniowie klas młodszych wyrecytowali wiersz i zaśpiewali piosenkę a klasy starsze miały możliwość zadawania pytań obu gościom.  Ludowe Nutki zatańczyły pięknego Kujawiaka.  Klasa I przygotowała zagadki dla Konsula dotyczące znajomości wierszy patrona naszej szkoły- Jana Brzechwy. Na koniec Pan Konsul (...)

Z okazji Dnia Dziecka.

Szanowni Rodzice, Kochani Uczniowie, Informujemy, że z przyczyn od nas niezależnych zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 6 lipca (zamiast 29 czerwca). Na uroczystość do auli zapraszamy naszych uczniów i rodziców na godzinę 10:30, a następnie dzieci do klas, gdzie zostaną wręczone świadectwa. Za zmianę przepraszamy. Mamy za to dla Was niespodziankę ‼️ Aby uczcić Dzień Dziecka oraz pierwszy rok działalności Polskiej Szkoły im. Jana Brzechwy w Harlow, w dniu 29 czerwca (sobota) zapraszamy wszystkie młodsze dzieci – klasy 0, 1, 2 oraz chętne z 3 na zabawę do soft play WILD (...)

Warsztaty recyklingowe.

Domy, roboty, kosmiczne pojazdy, rakiety to prace plastyczne wykonane na warsztatach recyklingowych, które odbyły się minionej soboty w naszej szkole. Dziękujemy uczniom najmłodszych klas za udział w kwietniowych zajęciach. Wyglądajcie informacji o kolejnych - nie może Was tam zabraknąć.

Konkurs Wielkanocny

Minionej soboty w naszej szkole odbył się Wielkanocny Konkurs. Uczniowie klas starszych przygotowywali wielkanocne palmy, a młodsi świąteczne jajka. Wszystkie prace, które trafiły na naszą konkursową wystawę były piękne.❤️ Zgromadzone jury wyróżniło następujące prace: Wielkanocna palma: I. Staś klasa III II. Franio klasa III III. Karolina klasa III Wyróżnienie: Dawid klasa IV Wielkanocne jajko: I. Filip klasa I II. Miłosz klasa O III. Kornelia klasa I Wyróżnienie Nikola klasa II Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie niespodzianki

Konkurs Czytania w Londynie

Konkurs Czytania w Londynie

Z ogromną radością dzielimy się informacją, że uczniowie naszej szkoły biorący udział w Konkursie Czytania w Londynie wrócili z 3 pierwszymi miejscami. W swoich kategoriach wiekowych 1 miejsce zajęli: Mateusz Sz. z klasy p. Iwony i p. Asi, Maria S. uczennica p. Karoliny oraz Oliwia K. uczennica p. Eweliny. Wielkie brawa i gratulacje!!! Dziękujemy wszystkim dzieciom, które brały udział w konkursie na etapie klasowym jak i szkolnym.

Wolontariusze WOŚP

Już 12 stycznia, od samego rana zawitają do naszej szkoły wolontariusze z 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Boże Narodzenie w Polskiej Szkole im. Jana Brzechwy

Boże Narodzenie w Polskiej Szkole im. Jana Brzechwy

Z całego serca dziękujemy wszystkim tym, którzy od początku wspierali i wierzyli w ideę jaką jest Polska Szkoła im. Jana Brzechwy w Harlow. Jesteśmy wdzięczni za każde miłe słowo, gest i uśmiech. Dziękujemy Rodzicom za zaufanie, rozmowy oraz pomocną dłoń przy organizacji szkolnych i klasowych imprez.